5 Ekim 2012 Cuma

Güzel Haberlerim Var


Merhabalar,

Bugün size tazecik ve güzel mi güzel haberlerim var.
Büyük usta Yaşar Kemal'in ''Çıplak Deniz Çıplak Ada'' isimli merakla beklenen yeni eseri çıktı.

Bir Ada Hikayesi'nin 4'üncüsü olan bu eseri ben de az önce temin ettim.
Şimdiden çok meraklı ve heyecanlıyım.
Eminim ki sizler de öylesiniz.

Bizlere okumayı unutturmaya çalıştırdıkları, beyinlerimizi savaş gibi, ölüm gibi, nefret gibi, korku gibi belki de hayatımızın sonuna dek bizimle yaşayacak derin yaralar ile doldurmaya çalıştırdıkları şu günlerde zihinlerimize tazecik umutlar serpiştiriyor Yaşar Kemal.

Edebiyatımızın yaşayan efsanesi her seferinde daha büyük bir dalga gibi bizleri kendine ve eserlerine bir kez daha hayran bırakıyor...
İyi ki var, iyi ki popüler kültürün saçma kitaplarından bizleri sıyırıp ''titreyin ve kendinize gelin!'' diyor ve gerçek edebiyatı her seferinde bizlere bir kez daha hatırlatıyor.

Çok yaşa sen Yaşar Kemal..
Çok yaşa ki çok yaz.
Çok yaz ki çok öğret...
Çok öğret ki yarınlarımız umutlu olsun...


      Keyifli okumalar.. 
 Unutmayın; hayat sayfalarda...

2 yorum:

diren karadeniz dedi ki...

duruyor öyle yatağımın başucunda. Bırak okumayı, kapağını açmaya bile kıyamıyorum. Hemen bitecek korkusu. Okumaya başlayayim, ama hiç bitmesin istiyorum. Var mı böyle bir imkanımız .:)

kitaplarlayasiyorum dedi ki...

Ah keşke öyle olsa.. :)
Ama böyle eserler için ne düşünürüm biliyor musunuz? Okuyup arka kapak ile yüz yüze geldiğimizde artık bizim hayatımızın bir parçası olurlar. Uzun bir süre onlarla yaşar, onlarla gülüp, onların cümleleriyle yeniden ve yeniden huzur buluruz.
Tam öyle bir yazar Yaşar Kemal ve tam da öyle bir eser daha katıyor bizlere.
Keyifli okumalar hepimize... :)

EMEĞE SAYGI

Aksi ispat edilmediği sürece, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. Maddesi gereği eserin tamamının telif hakları yazara aittir. Herhangi bir şekilde ''alıntı olduğu ve hangi yazara ait olduğu'' belirtilmeden ve yazıların linki verilmeden kullanmak hırsızlıkla eşdeğer suçtur. İlgili kanun gereği eser sahibi şikayetçi olduğu taktirde cezai müeyyidesi 3 yıldan 6 yıla kadar paraya çevrilemez hapis, 150.000/300.000 Tl ağır para cezasıdır..